• Wiosenne przebudzenie - żyj zdrowo, smacznie i kolorowo

• 22 marca uczniowie naszej szkoły przyszli bez tornistrów, ponieważ w tym dniu uczyli się przez zabawę w aktywnych zajęciach. Na warsztatach poznawali ciekawe a czasem trudne tematy w innej formie niż lekcyjna. Zaprosiliśmy specjalistów, którzy przygotowali dla nas prelekcje - m.in. " Żyj smacznie, zdrowo i kolorowo" - które poprowadziła mgr Angelika Heberlej (ZUT). Wartość kolorów w żywności dla zdrowia bardzo spodobały się uczniom i nauczycielom. Kolejna pogadanka dotyczyła zdrowia i higieny, którą poprowadzili specjaliści promocji zdrowia z Sanepidu, uczniowie poznali nawet technikę mycia rąk. Była również wystawa książek o zdrowiu, kuchni i wiośnie, a także prezentacja ręcznie robionych naturalnych mydełek. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na Panią Wiosnę, gdzie dzieci otrzymały za swoje prace dyplomy i nagrody. Następnie przeprowadzone zostały warsztaty ogrodnicze na których dzieci poznawały i sadziły wiosenne kwiaty. Pomagały nam Panie Ogrodniczki z "Rajskiego Ogrodu" - które były sponsorami tych zajęć za co serdecznie dziękujemy. W każdej klasie jest piękna kompozycja w donicy z wiosennymi kwiatami. Na zajęciach techniczno-plastycznych uczniowie składali budki lęgowe dla ptaków oraz ozdabiali gałązki listkami i kwiatkami. Hitem okazała się oferta warsztatów dla nastolatków: oddzielnie chłopcy i dziewczęta mieli czas dla swoich spraw - pogadankę "Zaburzenia w odżywianiu" oraz warsztaty "Jak zadbać o siebie na wiosnę" . Równolegle prowadzone były warsztaty kulinarne na których uczniowie przygotowali dla wszystkich przepyszne, kolorowe i pomysłowe kanapki a także jadalne obrazy i rzeźby. Każdy mógł ocenić efekty naszej kulinarnej ekipy ( co jest o tyle istotne, że niektórzy uczniowie planują uczyć się dalej w klasach kucharskich i zdobyć zawód). Dla szczególnie aktywnych uczniów przygotowano nagrody a wszyscy otrzymali pamiątki ze spotkań. Dla Rodziców została przygotowana anonimowa ankieta o której wypełnienie prosimy w szkole na parterze ( do 11 kwietnia). Cały dzień był niezwykle aktywny i pełen wrażeń. Zaproszonym gościom oraz nauczycielom bardzo dziękujemy za przygotowania, wspaniałe prezentacje i nagrody.

• Konkurs taneczny "Magia Tańca

• 22 marca Grupa Taneczna z naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyła w wojewódzkim przeglądzie tanecznym "Magia Tańca". W tym roku tańczyliśmy do muzyki lat 80-tych. Po występie artystycznyym był czas na zabawę i wspólną dyskotekę-ulubiony punkt imprezy. Oczywiście za nasz występ zostaliśmy nagrodzenii. Gratulujemy.

• NOWA NAZWA - TA SAMA SZKOŁA

• Z dniem 1 września 2017 r. nasza placówka została przekształcona w Publiczną Szkołę Podstawową Specjalną Nr 67 im. Jana Brzechwy, prowadzącą oddziały dotychczasowego Gimnazjum Specjalnego Nr 50.

Uchwała deklaratoryjna Rady Miasta Szczecin:

"UCHWAŁA NR XXXV/1025/17 Rady Miasta Szczecin z dnia 21 listopada 2017 r. w sprawie stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego Zespołu Szkół Specjalnych Nr 12 w ośmioletnią szkołę podstawową specjalną"