• Akcja BohaterON

• Na początku b.r. szkolnego postanowiliśmy ponownie wziąć udział w akcji "BohaterON w twojej szkole". Polegała ona na poznawaniu sylwetek żyjących osób walczących w Powstaniu Warszawskim i pisaniu bądź rysowaniu dla nich kartek z wyrazami podziwu, pamięci i wdzięczności.

Nasi uczniowie z klas IV-VB, VIB, VIIA, VIIB, VIIC, VIIIB oraz III gimnazjum stworzyli piękne kartki, które wysłaliśmy do organizatorów akcji. Od uczniów z całej Polski wpłynęło ponad 29 000 kartek!

Ilość ta przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów, stąd też dopiero teraz z dumą prezentujemy Podziękowanie za nasze starania, choć wiadomo, że najważniejsza jest radość adresatów, których wybraliśmy. Radość jest wielka, co obrazuje cytat z listu, jaki otrzymaliśmy od organizatorów:

"Większość kartek i listów została już dostarczona Powstańcom i przyniosła im wiele pozytywnych emocji. Uczestnicy walk o stolicę piszą i dzwonią do nas, prosząc, żebyśmy przekazali Państwu, że pocztówki naprawdę do nich docierają, wywołując radość i wzruszenie. Ze względów zdrowotnych nie każdy Bohater jest w stanie odpisać na otrzymaną korespondencję, dlatego będziemy dzielić się z Państwem słowami/listami od Powstańców w naszych mediach społecznościowych (BohaterON na Facebooku i Instagramie) – zachęcamy do śledzenia wpisów."