• Dać rzeczom drugie życie

• W dniu 21 listopada odbyła się w naszej szkole impreza pt. " Dać rzeczom drugie życie". Na spotkaniu podczas pogadanki uczniowie zapoznali się z ideą recyklingu i możliwości zagospodarowania niektórych rzeczy, tak aby zasobami mądrze zagospodarować, oszczędzając środowisko i przy tym dobrze się bawić. Uczniowie poznali zasady współdzielenia, pożyczenia, naprawy, przerabiania rzeczy. Ważna idea projektu realizowanego od września tego roku szkolnego " Plastik NIE!fantastic" była realizowana również podczas dzisiejszego spotkania. Uczniowie poznali wiele kreatywnych pomysłów na zagospodarowanie rzeczy. Zorganizowaliśmy w tym celu warsztaty dla uczniów i rodziców. Integracja poprzez zabawę pozwoliła uczestnikom poznać tajniki krawiectwa. Gościem - ekspertem była Pani Olga Sypniewska, która od 35 lat prowadzi. pracownię krawiecka w Szczecinie. Na tych warsztatach uczniowie uczyli się szyć torby na zakupy, aby nie używać foliówek i nie zaśmiecać środowiska. Powstały też piękne torebki na prezenty, kwiatki z materiałów. Od początku tego tygodnia uczniowie na zajęciach z techniki uczyli się szyć na materiałach, które odzyskano z niepotrzebnych rzeczy. Uczniowie mogą brać udział w konkursach na pracę plastyczno- techniczną lub plakat w zakresie tematyki 1. Plastik NIE!fantastic 2. Dać rzeczom drugie życie. Termin - do 21 stycznia.

• Mistrzostwa województwa zachdniopomorskiego w unihokeju

• 21 listopada nasi uczniowie startowali w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w unihokeju które odbyły się w Policach. Po dzielnej walce i kilku strzelonych bramkach zajęliśmy ostatecznie 5 miejsce. Fajny turniej, wspaniała zabawa i mnóstwo doświadczenia dla naszych młodych sportowców. Gratulujemy.

• VII Przegląd Talentów Różnorakich

• Dnia 14.11.2019r uczniowie klasy 2a i 6c pod opieką p. K. Kurowskiej i E. Bieniek reprezentowali szkołę podczas VIII Przeglądu Talentów Rożnorakich pod hasłem "Do serca przytul psa, weź na kolana kota...", którego organizatorem była PSPS nr 52 w Szczecinie. Nasi uczniowie przygotowali prezentację artystyczną z wykorzystaniem ruchu, piosenki igestów Makaton. Podziwiali także występy uczniów z innych placówek z terenu Szczecina i Polic. Przy okazji Przeglądu, przeprowadzona została zbiórka karmy i oraz ciepłych okryć, które zostały przekazane na rzecz bezdomnych zwierząt. Nasza szkoła wróciła z dyplomem i nagrodą rzeczową. Dziękujemyorganizatorom za zaproszenie:)

• Turniej Tenisa stołowego

• 14.11.2019r. wróciliśmy z sukcesami z V Regionalnego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych . Nasi zawodnicy nabrali doświadczenia i są coraz lepsi.🙂🙂 czego dowodem są zdobyte medale. Gratulujemy

• Dzień Jeża

• Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jeża. Z tej okazji na zaproszenie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody odwiedzili na niezwykli goście: Pani Renata i Pani Asia z Pogotowia Jeżowego ze swoimi podopiecznymi: Wielinką i Stargusiem. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach jeży, poznaliśmy smutną historię podopiecznych Pogotowia, a najodważniejsi mogli się przekonać, że jeżowe kolce naprawdę kłują! Była to wspaniała i wzruszająca lekcja przyrody!Chrońmy te przesympatyczne zwierzęta i wspierajmy rzeczowo i finansowo Pogotowie Jeżowe Serce. W naszej szkole zbiórka trwa przez cały rok!

• Dzień Pomarańczowy

• 31.10.2019 klasy I-VI a/c brały udział w corocznym "Dniu Pomarańczowym".Dzieci poznawały smaki i zapachy jesieni oraz dekorowały swoje dynie

• Makroregionalny Mityng Pływacki

• W dniach 16-17 października 2019r. na pływalni Floating arena w Szczecinie odbyła się pierwsza edycja Makroregionalnego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych Polska. Na starcie stanęło 96 zawodników i zawodniczek z województw: śląskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Wśród nich silną grupę stanowili uczniowie i absolwenci naszej szkoły, którzy zdobyli wiele medali i rekordów życiowych wspaniałe się przy tym bawiąc w sport. Organizatorem głównym zawodów był oddział regionalny OS, nasza szkoła i UKS Iskierka. Serdecznie dziękujemy również wolontariuszom z V LO i XVIII LO w Szczecinie za pomoc w organizacji zawodów, Prezydentowi Miasta Szczecina i Mosrir Szczecin za udostępnienie wspaniałego obiektu, Urzędowi Miasta Szczecin za finansowe wsparcie imprezy, wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego za zabezpieczenie medyczne zawodów, rodzicom za pomoc i opiekę i kibicom za silne wsparcie z trybun. Dla Was wszystkich wielkie brawa.

• Turniej Bowlingu

• Po raz kolejny nasza szkoła była organizatorem V Regionalnego Turnieju Bowling Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, który odbył się w CH. GALAXY w kręgielni MK Bowling w Szczecinie. Zawodnicy w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności rozegrali gry pojedyncze, podwójne oraz drużynowe. W tym roku swoją obecnością zaszczyciły nas drużyny z całego województwa zachodniopomorskiego. Były to drużyny z: Szczecinka, Bobrowa, Suliszewa, Szczecin, Kołobrzegu oraz 3 drużyny ze szkół specjalnych w Szczecinie. Zwycięscy otrzymali wspaniałe piękne pamiątkowe medale. Wszyscy uczestnicy imprezy do domów wrócili z medalami, pełni satysfakcji z własnych umiejętności gry w Bowling oraz z planami poprawy dotychczasowych umiejętności i osiągania jeszcze wyższych wyników w przyszłych grach turniejowych. Dziękujemy i zapraszamy już za rok.

• Święto drzewa

• My też chcemy oddychać czystym powietrzem! Sadzimy Drzewa dla Klimatu!Z okazji Święta Drzewa SK LOP i jego sympatycy aktywnie włączyli się w akcję wzbogacając zielony teren wokół szkoły sadzonkami drzew, krzewów i pnączy pozyskanych dzięki życzliwości Zarządu Okręgowego LOP. Spotkanie było również okazją do rozmowy nt zmian klimatycznych i ich skutków, roli drzew w życiu żywych organizmów, a także przyjęcia w poczet przyrodniczej braci nowych członków 😊