• Porady Pedagoga

• Szanowni Państwo, Rodzice, Opiekunowie,

W związku z trudną sytuacją, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy serdecznie zapraszam Państwa do zapoznania się z informacjami, które zamieszczam w zakładce O SZKOLE - PEDAGOG PSYCHOLOG. Znajdziecie tam Państwo propozycje pomocy i wsparcia dla Was oraz podpowiedzi jak przetrwać ten trudny czas.

Z serdecznymi pozdrowieniami oraz życzeniami zdrowia, siły i cierpliwości

Anna Jaskólska-pedagog.

• Informacja dla Rodziców

• KOMUNIKAT  DLA RODZICÓW

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wypłata stypendium szkolnego odbędzie się wyłącznie

w dniu 18 marca (środa)

w godzinach 13.00 – 15.00.

Stypendium nie odebrane w tym terminie nie przepada, będzie wypłacone w następnym miesiącu.

• Ważna Informacja !!!

• Szanowni Państwo

Decyzją Premiera i MEN zajęcia w szkole zostają zawieszone na okres od 12 do 25 marca.

12 i 13 marca będą się odbywały wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla tych uczniów, którzy nie będą mogli zostać w domu. Jest to czas na zorganizowanie przez rodziców opueki na najbliższe tygodnie.

Od poniedziałku 16 marca budynek szkoły będzie zamknięty.

Dyrektor PSPS Nr 67 w Szczecinie

Iwona Waliszewska

• Dzień Kota

• Z okazji Dnia Kota członkowie SK LOP i jego sympatycy odwiedzili podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt by przekazać zebraną karmę oraz własnoręcznie wykonane zabawki.🐱🐈 Obchody "kociego" święta były okazją do zwiedzenia Schroniska oraz udziału w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedzieliśmy się jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami domowymi oraz jak zachować bezpieczeństwo w kontaktach z nimi 🐕😼🐕‍🦺🐈

• Dzień Babci i Dziadka

• W środę 5 lutego w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka Uczniowie pięknie zaśpiewali, recytowali wiersze i były nawet tańce hulance:)Następnie dzieci obdarowały ukochanych dziadków własnoręcznie przygotowanymi laurkami i zaprosiły na słodki poczęstunek:) uroczystość bardzo udana - niektórzy nawet się wzruszyli :) dziękujemy za zdjęcia tacie Grzesia:)

• Warsztaty Ekologiczne

• W dniu 23. stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne oraz warsztaty z cyklu "Plastik.NIE!fantastic." Spotkanie i pogadanka utrwalała zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony środowiska, co rozwijamy systematycznie od początku tego roku szkolnego. Zadaliśmy sobie pytanie "Czy człowiek jest dobrym gospodarzem na ziemi?" w odniesieniu do zagrożeń związanych z zanieczyszczaniem środowiska. Punktem wyjścia były słowa z Księgi Rodzaju" Czyńcie sobie ziemię poddaną..." Gościem specjalnym spotkania i warsztatów był ojciec Marek Dominikanin z naszej parafii, który odniósł się również do tej myśli.
            Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w kilku warsztatach. Były to warsztaty Eko- biologiczne "Co zrobić z tą górą śmieci", warsztaty Eko-katechetyczne "Człowiek - dobry gospodarz na ziemi- przesłanie papieża Franciszka w odniesieniu do ekologii" oraz warsztaty plastyczno- techniczne "Eko-kreacje-integracje". Materiałom pięknym i szlachetnym z których uszyto kiedyś płaszcze, spódniczki, bluzeczki, spodnie lub zrobiono swetry dawaliśmy "drugie życie". Ograniczała nas jedynie wyobraźnia i czas. Warsztaty dały uczniom możliwość poznania tematyki ekologii w innej niż zazwyczaj formie, pozwoliły na plastyczną ekspresję oraz poznanie i utrwalanie umiejętności różnych technik kroju i szycia. Szyliśmy sowy, kotki, pingwinki, grę w kółko i krzyżyk, powstawały korale, bransoletki, breloczki, pomponiki wiązane na widelcu, zakładki z filcu, skrzynie na skarby i wiele innych przedmiotów. Ważna przy tym była także dobra zabawa i humor, co wzmocniło integrację uczniów naszej szkoły.

• Parada Talentów 2020

• 30.01.2020 gościliśmy szkoły i placówki kształcenia specjalnego na szóstym już Przeglądzie Małych Form Artystycznych Szkół i Ośrodków Miasta Szczecin " Parada Talentów”. Tegoroczny przegląd odbywał się po hasłem: Świat bez granic. Przeżyliśmy ze wszystkimi uczestnikami wspaniałą podróż poza granice naszej wyobraźni. Spotkanie pomogło nam odkryć różnorodność kulturalną ukazując jednocześnie, że świat jest w nas a my jesteśmy jego częścią. Wszędzie ludzie cieszą się śpiewem, tańcem i muzyką. Jak co roku przybyli reprezentanci wszystkich placówek kształcenia specjalnego ze Szczecina oraz zaproszeni goście.Dziękujemy Urzędowi Miasta i radzie osiedla śródmieście- północ za wsparcie naszej imprezy.