• Regionalne Zawody Lekkoatletyczne

• 22 maja na stadionie przy ul. Litewskiej odbyła się największa impreza sportowa tego roku: Regionalne Zawody Lekkoatletyczne dla osób nie pełnosprawnością intelektualną i ruchową - Szczecin 2019. Pośród 240 zawodników z 16 ośrodków i szkół kształcenia specjalnego z województwa zachodniopomorskiego. Najliczniejszą i jedną z najmocniejszych ekip stanowili uczniowie naszej szkoły. Gościem specjalnym naszych zawodów był znakomity polski tyczkarz Piotr Lisek – medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy, aktualny absolutny rekordzista Polski, który poprowadził z naszymi dziećmi rozgrzewkę i chętnie odpowiadał na pytania. Zdobyliśmy worek medali od biegów na 60m, 100m, 200m, 400m, poprzez konkurencje techniczne: piłeczkę palantową, skok w dal i pchnięcie kulą - wszędzie  tam byliśmy na podium. Oprócz wspaniałej zabawy i rywalizacji sportowej był to również wspaniały moment aby pokazać swoje talenty innym. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy spisali się na medal. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Iskierka działający przy naszej szkole. Szczególne słowa podziękowania należą się Kierownictwu Stadionu Lekkoatletycznego za udostępnienie obiektu, urzędowi Miasta Szczecin, który wsparł nas finansowo w organizacji zawodów, oddziałowi regionalnemu Olimpiad Specjalnych Zachodniopomorskie, oddziałowi regionalnemu stowarzyszenia Sprawni Razem, wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego, nauczycielom z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 67. Wielkie brawa również dla Wolontariuszy z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Szczecińskiego. Zawody były również realizowane w ramach programu #mikroDOTACJI 2019, współfinansowanego przez Miasto Szczecin. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom i do zobaczenia na kolejnych imprezach.

• Spotkanie z Alpinistą

• We wtorek 21.05.19r. odwiedził nas pan Marcin Tomaszewski, który przyjął zaproszenie pań opiekujących się Samorządem Szkolnym. Pan Marcin, pseudonim Yeti jest taternikiem, alpinistą, członkiem Kadry Narodowej Polski w Alpinizmie wysokogórskim, instruktorem wspinania, fotografem górskim, autorem bajek alpinistycznych dla dzieci oraz autorem felietonów dla magazynu Góry, współtwórcą kolekcji biżuterii alpinistycznej, projektantem odzieży górskiej. Dla nas równie ważne jest to, że pan Marcin jest po prostu dobrym i wrażliwym człowiekiem po wielu trudnych przejściach. Osobom zainteresowanym historią naszego gościa polecamy artykuł http://wyborcza.pl/…/7,155762,21414707,marcin-yeti-tomaszew…W trakcie spotkania oglądaliśmy zdjęcia z wspinaczek pana Marcina a także poznaliśmy historie dzieci z Nepalu, które mieszkają i chodzą do szkoły wysoko w górach. Ich życie jest bardzo trudne a mimo to są pogodne i życzliwie nastawione do świata. Pan Marcin poruszony spotkaniami z nimi zainicjował akcję zbierania butów dla swoich małych przyjaciół. Okazało się, bowiem, że mimo panującego w Nepalu zimna dzieci chodzą do swojej szkoły… boso lub w sandałach, klapkach! W tej sytuacji zdecydowaliśmy, że włączamy się do akcji pana Marcina i zbieramy buty i odzież dla dzieciaków. Dołączcie do nas! Przynoście buty i odzież do kantorka w sali 23 na II piętrze. Niebawem rusza pierwszy samolot z darami!Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć 2 najważniejsze cele spotkania tzn. zachęcić dzieci do działania na rzecz innych i pokazać, że naprawdę KAŻDY może dokonywać wspaniałych rzeczy, jeśli tylko chce. Wpisuje się to w realizowany przez nas Program profilaktyczny MOJE ŻYCIE, MÓJ WYBÓR a także w hasło ogólnopolskiej kampanii ZTU, w której bierzemy udział pod hasłem CHCE MI SIĘ CHCIEĆ!

• Regionalny Turniej Piłki Nożnej

• W dniu 15 maja 2019 roku po raz kolejny byliśmy organizatorami VI Regionalnego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie. Turniej odbył się na Szczecińskim kompleksie boisk Orlik przy ul. Kołłątaja. W rozgrywkach wzięło udział 5 zespołów męskich z całego województwa zachodniopomorskiego. Przybył do nas zespoły ze Szczecina, Szczecinka, Bobrowa, Szczecina Zdrojów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szczecina SOSW 2, drugie miejsce drużyna ze Szczecinka, trzecie miejsce zajęła nasza szkolna drużyna piłki nożnej PSPS Nr 67. Zwycięski zespół będzie reprezentował nasz region na Turnieju ogólnopolskim w październiku 2019 w Spale. Przerwy w meczach umilały nam występy czirliderek, które prezentowały układy taneczne przygotowane specjalnie na naszą imprezę. Puchary i medale zdobyte na turnieju przyniosły uczestnikom wiele radości oraz były wspaniałą nagrodą za trudy poniesione podczas treningów i meczy eliminacyjnych. Ogromne podziękowania dla uczestników, trenerów oraz wszystkich osób, które pomagały podczas organizacji zawodów. Zachęcamy do intensywnych treningów i zapraszamy do rozgrywek turniejowych już za rok w maju.

• Święto Niezapominajki

• 15 maja Święto Polskiej Niezapominajki to święto kultywujące pamięć o bliskich oraz o ojczystej przyrodzie. Szkolne Koło LOP i jego sympatycy uczcili je spotkaniem integracyjnym i wspólnym sadzeniem niezapominajek w szkolnym ogrodzie 😊