• Uczniowski Klub Sportowy ISKIERKA

     • Uczniowski Klub Sportowy "Iskierka" powstał w 2005 r. przy naszej szkole. Powstał aby móc realizować marzenia i rozwijać talenty osób (uczniów) z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Poprzez sport i aktywny wypoczynek nasi uczniowie i absolwenci wdrażani są do codziennego życia, mają możliwość rywalizacji sportowej i poznawania świata. Staramy się stwarzać im warunki do jak najlepszego rozwoju w każdej ze sfer, nie tylko sportowej. W klubie działają sekcje: pływacka, lekkiej atletyki, tenisa ziemnego, piłki nożnej, bowlingu,bocce, tańca.
       
      Jesteśmy organizatorami wielu zawodów sportowych zarówno lokalnych jaki o zasięgu wojewódzkim a nawet międzynarodowym. Organizujemy dla naszych podopiecznych obozy sportowe, rajdy, wycieczki a dla rodziców i sympatyków konferencje i spotkania metodyczne.
       
      Współpracujemy z wieloma instytucjami w mieście jak i organizacjami w Polsce. Staramy się ciągle rozwijać i poszerzać naszą bazę sportową i zajęciową aby jak najbardziej atrakcyjnie i efektywnie rozwijać możliwości naszych dzieci.

      Wiecej informacji znajdą Państwo na naszych stronach:

      www.uksiskierka.org

      www.facebook.pl/uksiskierka

      Trenerzy:
      Małgorzata Bartosiewicz, Joanna Strzelecka, Andrzej Lemański, Kamil Skwira, Rafał Szebel, Piotr Lenardt