Rok szkolny 2023/2024
- 10.10.2024 13:09
- Rok szkolny 2023/2024
WRZESIEŃ 2023
W miesiącu wrześniu w naszej szkole uczniowie korzystając z wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości rozwijali umiejętności praktyczne, kompetencje kreatywne, techniczne i społeczne. Na zajęciach z informatyki uczniowie z klas 7B i 8B uczyli się obsługi drukarki 3D. W klasach 5-7B na każdej lekcji muzyki wykorzystywano mikrofon kierunkowy Saramonic Vimc-Mini, Mikser Yamaha, kolumny JBL. Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego04.09.2023r., spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej pt. „Bezpieczna droga do szkoły” 19.09.2023 r., Dzień języków obcych 26.09.2023 r. Na zajęciach rozwijających kreatywność wraz z robotem edukacyjnym Photon uczniowie wspominali wakacyjne wspomnienia, a na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej rozwiązywano krzyżówkę tematyczną nawiązująca do bezpiecznej drogi do szkoły. Robot towarzyszył również podczas zajęć rozwijających komunikowanie się, na których to tworzono regulaminy klas. Artykuły gospodarstwa domowego takie jak: kuchenka elektryczna z piekarnikiem, blender, robot wielofunkcyjny oraz pozostały sprzęt dodatkowy np. garnki, sztućce, stolnica, zastawa stołowa służyły podczas warsztatów kulinarnych, w ramach których uczniowie uczyli się np. czytać przepisy, wyrabiać ciasto oraz sprzątać stanowisko pracy po zakończonej degustacji przygotowanych potraw.
PAŹDZIERNIK 2023
W miesiącu październiku na zajęciach z informatyki klasy 6B oraz 8B uczyły się jak drukować projekt z Thinkercad na drukarce 3D. Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: konkurs „Zatrzymać lato”, „Jesienne stworki”, Dzień Edukacji Narodowej 16.10.2023 r. Na zajęciach rozwijających kreatywność wraz z robotem edukacyjnym Photon uczniowie poznawali gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie. Klasy 5a i 6a utrwalały nazwy drzew owocowych i owoców w jesiennym sadzie. Podczas zajęć logopedycznych poszerzano zasób słownictwa poprzez utrwalanie nazw leśnych zwierząt, przypomniano nazwy ptaków odlatujących do ciepłych krajów. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej utrwalono części mowy, rozpoznawano podstawowe figury geometryczne. Na zajęciach w ramach Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Treningu Umiejętności Społecznych utrwalano nazwy pór rok, miesięcy i dni tygodnia. Artykuły gospodarstwa domowego służyły np. do kontynuacji innowacji pedagogicznej „A nóż widelec”, w ramach której podczas zajęć 04.10.2023 r. uczniowie uczyli się jak przygotować jabłecznik. W ramach zajęć rozwijających kreatywność (zajęcia kulinarne raz w tygodniu, 1-2 godziny lekcyjne) uczniowie przygotowali np. surówkę Colesław -uczyli się jak szatkować kapustę, roztapiali czekoladę gorzką i mieszając z innymi składnikami wykonywano czekoladki, wykonywali zupę dyniową.
LISTOPAD 2023
W miesiącu listopadzie na zajęciach z informatyki klasy 6B oraz 8B kontynuowały naukę drukowania projektu z Thinkercad na drukarce 3D. Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: Akademia z okazji dnia 11 listopada, konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia 17.11.2023 r., Szczecińska Olimpiada integracyjna 20.11.2023 r., Regionalny Turniej Tenisa Stołowego 22.11.2023 r, Przegląd Talentów Różnorakich 23.11.2023 r., Regionalny Turniej Bowling 23.11.2013 r., Święto Książki Cała Polska Czyta Dzieciom 28.11.2023 r. Zarejestrowano również wyjścia do miejsc zawodoznawczych takich jak : piekarnia w Tanowie 28.11.2023 r. (klasy 2B, 4B2), do hotelu Novotel 08.11 i 21.11.2023 r. (klasy: 4A, 5A, 4B1, 6B, 8B) oraz do Castoramy 29.11.2023 r. (klasy 2A, 2B, 3A2, 3B, 4A). Na zajęciach rozwijających kreatywność wraz z robotem edukacyjnym Photon uczniowie poznawali listę uczuć i emocji, rozpoznawali rozróżniali i nazywali różne doznania i emocje u siebie i innych osób. Podczas zajęć funkcjonowania osobistego i społecznego kształtowano pojęcie zbiorów , porównywano liczby naturalne. Wykorzystano robota edukacyjnego do klasyfikowania przedmiotów. Na zajęciach logopedycznych gimnastykowano buzię i język. Ćwiczono głoskę „sz” w nagłosie, śródgłosie, wygłosie. Poznawano gesty z języka migowego. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej poznawano znaki rzymskie, liczby w zakresie do 1000. Podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjnalno-społeczne nazywano i rozpoznawano emocje. Na zajęciach w ramach Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Treningu Umiejętności Społecznych utrwalano symbole narodowe w ramach tematu „Polska moja ojczyzna”. Artykuły gospodarstwa domowego służyły do kontynuacji doskonalenia umiejętności kulinarnych poprzez wykonanie potraw takich jak np.: spaghetti bolognese, racuchy z jabłkami, placki ziemniaczanych, naleśniki z czekoladą.
GRUDZIEŃ 2023
W miesiącu grudniu na zajęciach z informatyki klasa 6B drukowała świąteczne dekoracje na drukarce 3D. Sprzęt oświetleniowy, nagłaśniający (laptop, statyw, oświetlenie, kamera, mikrofony) wykorzystano do produkcji wiadomości szkolnych https://www.youtube.com/@psp67szczecin Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: spotkanie zawodoznawcze z górnikiem 06.12.2023 r., Mikołajkowy Turniej Piłkarski 05.12.2023 r., kiermasz świąteczny, świetlicowe warsztaty pt. „Grudniowe inspiracje świąteczne” 11.12.2023 r., szkolny konkurs cukierniczy, odwiedziny żołnierzy z Nato ze słodkimi upominkami od Świętego Mikołaja, Jasełka. Podczas zajęć UTSZ wykorzystano robota edukacyjnego m.in. do przeliczania elementów i dopasowania odpowiednich cyfr poprzez odpowiednie sterowanie robotem. Podczas Kół Zainteresowań np. Koło Gier Planszowych doskonalono prawidłowe poruszanie się po planszy w odpowiednim kierunku. Artykuły gospodarstwa domowego wykorzystano na zajęciach technicznych, kreatywnych/kulinarnych m.in. do przygotowania ciasteczek na kiermasz świąteczny oraz pieczenia przez każdą klasę pierników na szkolny konkurs cukierniczy.
STYCZEŃ 2024
Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej pt. „Bezpieczne ferie zimowe” 09.01.2024 r., spotkanie zawodoznawcze z ratownikami medycznymi 11.01.2024 r. oraz wyjście do hotelu Novotel 10.01.2024 r. (klasy 7A2, 8A,8A2). Na zajęciach rozwijających kreatywność czytano etykiety wyrazowe z wykorzystaniem robota edukacyjneg Photon. Podczas każdych zajęć technicznych przypominano uczniom przestrzeganie zasad BHP, uczono zasad savoir vivre oraz sprzątania kuchni. Korzystając z artykułów gospodarstwa domowego uczniowie kontynuowali naukę przyrządzania zdrowych śniadań oraz dań wytrawnych i słodkich z owoców. Po dwóch tygodniach nauki udaliśmy się na Ferie Zimowe.
LUTY 2024
Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: warsztaty z doradztwa zawodowego – wizyta w hotelu Novotel 06.02.2024 r., w której udział wzięły klasy 2A, 2B, 3A2, 4B2 oraz 21.02.2024 r. wyjście dla klas 7A, 7B , 3A, wycieczka do Ośrodka Edukacji Leśnej w Kliniskach oraz przy okazji święta „Tłustego Czwartku” 08.02.2024 r. odbyło spotkanie zawodoznawcze z kucharzem. Na zajęciach rozwijających kreatywność wraz z robotem edukacyjnym Photon uczniowie klasy 3a2 doskonalili orientację w przestrzeni podczas ćwiczeń na lekcji o tematyce związanej ze śladami dinozaura. Podczas zajęć logopedycznych w klasach 1b, 3a2 poszerzano zasób słownictwa poprzez wprowadzenie tematyki związanej z pączkowym szaleństwem- gimnastykowano buzię i język z robotem Photon. Prowadzono również ćwiczenia
usprawniające narządy mowy z robotem edukacyjnym oraz przypominano poznane gesty z języka migowego. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej poznano m.in. postacie wielkich Polaków z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon oraz regularnie przy pomocy robota dokonywano odczytów temperatury. Na zajęciach Utsz rozpoznawano poznane litery wraz z robotem edukacyjnym Photon.. Artykuły gospodarstwa wykorzystywane w ramach zajęć rozwijających kreatywność (zajęcia kulinarne raz w tygodniu, 1-2 godziny lekcyjne) posłużyły uczniom z klasy 8A1 do przygotowania np. ciasta naleśnikowego, smażenia naleśników, przygotowania dodatków oraz wykonania pizzy od podstaw przez przygotowanie produktów do wykonania pizzy, wyrabianie ciasta,
krojenie składników. Uczniowie z klasy 8A1 uczyli się również jak przyrządzić Spaghetti Bolognese począwszy od krojenia po obróbkę termiczną. Wpisy z zajęć rejestrowane są w dzienniku szkolnym, a szersze fotorelacje znajdują się na profilu szkolnym facebooka i galerii zdjęć.MARZEC 2024
Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodnie z kalendarzem imprez szkolnych, takie jak : "Wojewódzki Przegląd Taneczny Magia Tańca" 07.03.2024 r., wycieczki: do księgarni KAdruk oraz Narodowego Banku Polskiego oraz warsztaty ceramiczne 14.03.2024 r. Na zajęciach logopedycznych wraz z robotem edukacyjnym Photon uczniowie utrwalali prawidłową realizację głoski "sz" w nagłosie, śródgłosie i wygłosie. Robot Photon wykorzystywany podczas zajęć z funkcjonowania pomagał uczniom odkryć zwiastuny wiosny. Na zajęć rozwijających kreatywność uczniowie korzystając ze sprzętów gospodarstwa domowego przygotowywali dania obiadowe np. placki ziemniaczane, frytki, surówki, sałatki. Podczas zajęć kulinarnych i w ramach innowacji pedagogicznej "A nuż, widelec" uczniowie przygotowali babki wielkanocne i inne wypieki na kiermasz świąteczny.
Stacja lutownicza była użytkowana na lekcjach fizyki. Lutownica przydaje się do wielu prac- zarówno tych drobnych, jak i bardziej zaawansowanych. Na czym dokładnie polega lutowanie, jakie są sposoby lutowania oraz w jakim celu najczęściej jest stosowane mogli przekonać się uczniowie najstarszych klas podczas zajęć praktycznych z fizyki, zgłębiając przy tym "tajniki" elektroniki. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie u chłopców i dziewczynek. Wpisy z zajęć rejestrowane są w dzienniku szkolnym, a szersze fotorelacje znajdują się na profilu szkolnym Facebooka i galerii zdjęć.KWIECIEŃ 2024
Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w biegach przełajowych oraz Mistrzostwa Województwa na ergometrze wioślarskim. Dnia 22.04.2024 r obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Dzień później uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie o Ruchu Drogowym w Policach. Dnia 26.04.2024 r. odbył się konkurs recytatorski „Mistrzowie czytają gigantów poezji”. Na koniec miesiąca, jeszcze przed przerwą majówkową odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na zajęciach rozwijających kreatywność wraz z robotem edukacyjnym Photon uczniowie klasy 4a, 5a, 6a przypomnieli sobie i utrwalili zasady dotyczących dbania o środowisko oraz informacje o zdrowych i niezdrowych produktach spożywczych. Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej poznano zagrożenia związane z siłami natury. Artykuły gospodarstwa domowego wykorzystywane w ramach zajęć rozwijających kreatywność (zajęcia kulinarne raz w tygodniu, 1-2 godziny lekcyjne) posłużyły uczniom z klasy 8A1 do przygotowania np. produktów do wykonania hot dogów oraz wykonania ciasta na racuchy i smażenia placków.
Wpisy z zajęć rejestrowane są w dzienniku szkolnym, a szersze fotorelacje znajdują się na profilu szkolnym facebooka i galerii zdjęć.MAJ 2024
Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: wiosenna ścieżka sensoryczna, podczas której uczniowie ze wszystkich klas rozpoznawali za pomocą zmysłów warzywa oraz rozwiązywali quiz przyrodniczy, uczyli się jak zrobić branzoletkę ze świeżych kwiatów oraz posadzić prymulkę. Odbyły się wyjścia takie jak : 10.05.2024 r. na Piknik Skandynawski, 22.05.2024 r. wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej „Szmaragd”. W dniu 27.05.2024 r. w naszej szkole odbyło spotkanie z pracownikami straży Miejskiej w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” oraz reprezentacja szkolna uczniów uczestniczyła w Regionalnym Mitingu Pływackim Olimpiad Specjalnych. Dnia 28.05.2024 r. odbyło się coroczne Święto Rodziny, podczas którego uczniowie wraz z rodzinami prezentowali swoje talenty artystyczne oraz brali dział w licznych grach i zabawach oraz loterii fantowej. Wpisy z zajęć lekcyjnych rejestrowane są w dzienniku szkolnym, a szersze fotorelacje znajdują się na profilu szkolnym facebooka.
CZERWIEC 2024
Za pomocą aparatu fotograficznego z osprzętem rejestrowane były wydarzenia zgodne z kalendarzem imprez szkolnych takie jak: 05.06.2024 r. X Regionalny Miting Lekkoatletyczny zorganizowany na stadionie przy ul. Litewskiej. Podczas tych zawodów uczniowie naszej szkoły rywalizowali ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 oraz Uczniowskiem Klubem Sportowym Iskierka. Tego dnia odbył się również Regionalny Miting Lekkoatletyczny Olimpiady Specjalne Polska Zachodniopomorskie w Szczecinku, na którym dwóch naszych zawodników zdobyło kwalifikacje ogólnopolskie. Czerwiec obfitował w liczne wyjścia i wycieczki szkolne np. warsztaty chemiczne w fundacji Egalismo, osada Wikingów na Wyspie Wolin, wyjście na Alpakową Łąkę. Na początku miesiąca odbył się Dzień Dziecka dla całej społeczności szkolnej na Folwarku Podkowa w Przęsocinie oraz Szkolne Targi Zawodowe, podczas których uczniowie w sposób praktyczny zapoznawali się z zawodami przysposabiającymi do pracy. Dnia 20.06.2024 r. odbył się uroczysty apel z okazji ukończenia szkoły przez uczniów z klas ósmych. Wpisy z zajęć lekcyjnych rejestrowane są w dzienniku szkolnym, a szersze fotorelacje znajdują się na profilu szkolnym facebooka.
ROK SZKOLNY 2022-2023
W roku szkolnym 2022-2023 uczniowie pogłębiali swoja wiedze i umiejętności poprzez eksperymentowanie ze sprzętem zakupionym w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.
Największym powodzeniem cieszył się robot edukacyjny Photon. Uczniowie mogli projektować programy, które pozwalały robotowi wykonywać różne zadania, takie jak jazda do określonego punktu z wykonaniem zaprogramowanych czynności. Dzięki temu mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności technicznych, kreatywności oraz logicznego, analitycznego myślenia. Na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej w klasach 1-3 b (edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej) uczniowie mogli kształtować kompetencje matematyczne m.in. dodawanie i odejmowanie w różnym zakresie, mnożenie i dzielenie, zapisywanie dat różnymi sposobami Oprócz tego dzieci mogły utrwalać poznane części mowy, tworzyć zdrobnienia wyrazów, ćwiczyć ortografię. Ciekawe okazały się zajęcia, na których rozpoznawano wiosenne kwiaty w ogrodzie lub „podróżowano” po mapie Polski. Zabawy z robotem to była również doskonała okazja do doskonalenia umiejętności czytania.Robot był także towarzyszem podczas zajęć uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym w klasach 1 a, 2a 4a, 3a, 2c, 5a, 8a, 7c, 8c. Na zajęciach kreatywnych użytkowali robota do utrwalania w formie zabawowej przyswojonych treści oraz w połączeniu z tablicą interaktywną do wprowadzania nowego materiału. Taka forma rozbudzała ciekawość i pozwalała dzieciom na większe zaangażowanie i lepszą koncentrację na zadaniu , dawała dużo radości i satysfakcji. Odbyły się w ten sposób min lekcje w klasie 2a: „Zajęcia z Czatbotem.- doskonalenie umiejętności ruchów precyzyjnych”; „Gimnastyka z robotem edukacyjnym Photon „Kolory i kształty z robotem edukacyjnym Photon” i w 1a- zajęcia rozwijające umiejętności przedstawiania się, mówienia o sobie, poznawanie kolorów, zwierząt, zawodów. Podczas zajęć rewalidacyjnych przy użyciu wspomnianego robota utrwalano poznane kolory oraz rozpoznawano odgłosy zwierząt. Na lekcjach treningu umiejętności społecznych oraz na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne robot służył do ćwiczenia umiejętności komunikacyjnych oraz nauki emocji. Uczniowie pracowali zazwyczaj w parach lub małych grupach, co umożliwiało im w praktyczny sposób rozwijanie pracy zespołowej, uczenia się od siebie nawzajem, dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Robot służył także nauczycielom w klasach 4-8 podczas lekcji przedmiotowych. W klasie 4 d wykorzystano go na lekcjach utrwalających wiadomości z lektury „ Akademia pana Kleksa”.W roku szkolnym 2022-2023 uczniowie pogłębiali swoja wiedze i umiejętności poprzez eksperymentowanie ze sprzętem zakupionym w ramach programu „Laboratorium Przyszłości”.
Największym powodzeniem cieszył się robot edukacyjny Photon. Uczniowie mogli projektować programy, które pozwalały robotowi wykonywać różne zadania, takie jak jazda do określonego punktu z wykonaniem zaprogramowanych czynności. Dzięki temu mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności technicznych, kreatywności oraz logicznego, analitycznego myślenia. Na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej w klasach 1-3 b (edukacji matematycznej, polonistycznej, przyrodniczej) uczniowie mogli kształtować kompetencje matematyczne m.in. dodawanie i odejmowanie w różnym zakresie, mnożenie i dzielenie, zapisywanie dat różnymi sposobami Oprócz tego dzieci mogły utrwalać poznane części mowy, tworzyć zdrobnienia wyrazów, ćwiczyć ortografię. Ciekawe okazały się zajęcia, na których rozpoznawano wiosenne kwiaty w ogrodzie lub „podróżowano” po mapie Polski. Zabawy z robotem to była również doskonała okazja do doskonalenia umiejętności czytania. Robot był także towarzyszem podczas zajęć uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym w klasach 1 a, 2a 4a, 3a, 2c, 5a, 8a, 7c, 8c. Na zajęciach kreatywnych użytkowali robota do utrwalania w formie zabawowej przyswojonych treści oraz w połączeniu z tablicą interaktywną do wprowadzania nowego materiału. Taka forma rozbudzała ciekawość i pozwalała dzieciom na większe zaangażowanie i lepszą koncentrację na zadaniu , dawała dużo radości i satysfakcji. Odbyły się w ten sposób min lekcje w klasie 2a: „Zajęcia z Czatbotem.- doskonalenie umiejętności ruchów precyzyjnych”; „Gimnastyka z robotem edukacyjnym Photon „Kolory i kształty z robotem edukacyjnym Photon” i w 1a- zajęcia rozwijające umiejętności przedstawiania się, mówienia o sobie, poznawanie kolorów, zwierząt, zawodów.
Podczas zajęć rewalidacyjnych przy użyciu wspomnianego robota utrwalano poznane kolory oraz rozpoznawano odgłosy zwierząt. Na lekcjach treningu umiejętności społecznych oraz na zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne robot służył do ćwiczenia umiejętności komunikacyjnych oraz nauki emocji. Uczniowie pracowali zazwyczaj w parach lub małych grupach, co umożliwiało im w praktyczny sposób rozwijanie pracy zespołowej, uczenia się od siebie nawzajem, dzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniami. Robot służył także nauczycielom w klasach 4-8 podczas lekcji przedmiotowych. W klasie 4 d wykorzystano go na lekcjach utrwalających wiadomości z lektury „ Akademia pana Kleksa”.
Na matematyce pomógł dzieciom poznać tabliczkę mnożenia. Był też używany podczas lekcji wychowawczych , których tematem było :„Moje zainteresowania i hobby”. Nauczyciele Łukasz Boski i Danuta Jędrycha kontynuowali innowację pedagogiczną „Raźnym krokiem wraz z robotem”. Zajęcia odbywały się w ramach zajęć rozwijających kreatywność, w formie cyklicznych, cotygodniowych spotkań. Miały na celu szerzenie idei nowoczesnej
edukacji. Tematyka realizowana była zgodnie z podstawa programową obowiązującą na II etapie edukacyjnym; dopasowana była do poszczególnych lekcji z rozkładu materiału klas 5a i 8a i skupiała treści z trzech kręgów: ćwiczenie umiejętności społecznych, emocjonalnych i komunikacyjnych; wykorzystanie robota jako narzędzia pomagającego w zdobywaniu wiedzy z poszczególnych dziedzin nauki; integracja i współdziałanie klas i robotów. Innym sprzętem zakupionym z programu i wykorzystywanym przez nauczycieli i uczniów był mikrofon, aparat fotograficzny i drukarka 3d. Uczniowie klasy 4b dzięki profesjonalnemu sprzętowi (m.in. Mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini) mieli możliwość poczuć się jak w studio nagrań i wykazać się talentem wokalnym i aktorskim a później odsłuchać swój występ. Taka forma zajęć bardzo zainteresowała uczniów, którzy chcieli kontynuować swoje umiejętności w stworzeniu większego projektu. Sprzęt ten był wykorzystywany do nagrywania krótkich filmików promujących czytelnictwo i polecających nowości zbiorów biblioteki szkolnej oraz do nagrywania kolejnych edycji szkolnych wiadomości na kanale Youtube. Uczniowie klasy 5a podczas zajęć rozwijających kreatywność uwieczniali za pomocą aparatu (Canon PowerShot G7 X Mark II) piękno przyrody. Zapoznali się z budową i obsługą statywu oraz poznali podstawowe funkcje aparatu. Radość była ogromna a zdjęcia wyszły imponująco. Aparat fotograficzny, sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy służył też do organizacji i rejestrowania ważnych szkolnych wydarzeń:
• Szkolny Tydzień Profilaktyki." Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi". W zdrowym ciele zdrowy duch
• Obchody Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Patrona Szkoły pod hasłem: "Czytam, więc rozumiem świat"
• Konkurs recytatorski " Mistrzowie czytają gigantów poezji- Julian Tuwim".
• Święto Ziemi-dokumentowanie obserwacji przyrodniczych
• Występy uczniów podczas imprezy organizowanej przez PFRON „Integracja z kulturą”
• Dzień dziecka
• Udział w projekcie "Czyste plaże" (wycieczka do Międzyzdrojów)
• Cykliczne wyjazdy do KliniskaNa lekcjach informatyki wykorzystano elementy programowania w Scratch i Thinkercad 3D oraz porojektowano elementy do druku za pomocą drukarki 3D „Zortrax”. Chętnie wykorzystywany był tez sprzęt gospodarstwa domowego (mikser planetarny, robot "San Cook", płyty grzewcze, garnki i talerze, sztućce).Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy 8 b smażyli naleśniki, piekli pizzę, gotowali budyń, piekli ciasta, przygotowywali koktajle. Uczniowie mieli również możliwość podgrzania wcześniej przygotowanego posiłku w mikrofalówce. Korzystano również z żelazka podczas nauki pracowania. Nauczyciele B.Szczepańska i E. Bieniek kontynuowały innowację pedagogiczną w klasach 7c i 8 c „Robótkowo –czyli usprawnianie przez działanie” i uczyły swoich podopiecznych kolejnych, często nieznanych potraw. Klasa 1 a gotowała pod hasłem : „Odżywiam się zdrowo i kolorowo” i przygotowała min. naleśniki, ciasteczka owsiane, budyń, zupę mleczną i przetwory. Klasy 2 i 3 a podczas kulinarnych czwartków przy pomocy robota i miksera wykonały drożdżówki, naleśniki, pizzę i gofry.
Również nauczyciele przedmiotowcy „przemycali” na swoje zajęcia robot planetarny aby min. na j. polskim poznać zasady redagowania przepisu kulinarnego.
Sprzęt do przygotowywania potraw był niezmiernie przydatny podczas różnych klasowych i szkolnych imprez. I tak podczas Dnia Języków obcych uczniowie przygotowali sałatkę ziemniaczaną, podczas Dnia Pizzy-pizzę, w trakcie świąt-ciasteczka maślane i pierniki, podczas Dnia Mózgu-zdrowe przekąski. W trakcie Szkolnych Targów zawodowych uczniowie samodzielnie smażyli placki i prasowali odzież.
Udział w programie „Laboratoria przyszłości”:
1.Pomógł uczniom rozwinąć kompetencje cyfrowe i wykorzystać możliwości jakie daje technologia informacyjna;
2.Stworzył dzieciom szansę na zdobywanie wiedzy w sposób kreatywny i twórczy;
3.Pomógł w pokonywaniu trudności, wzmocnił poczucie wiary we własne możliwości;
4.Urozmaicił ofertę edukacyjną szkoły;
5.Umozliwił trening praktycznych umiejętności potrzebnych w przyszłym życiu społeczno zawodowym
6. Wzbogacił przepływ informacji pomiędzy szkołą a rodzicami poprzez możliwość udostępniania bieżących informacji w formie wiadomości szkolnych i fotorelacji- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły