• Labolatoria przyszłości

• W ubiegłym tygodniu szkolnym 12.09-16.09.2022 r. uczniowie klas : 3a, 5a, 7c, 8a, 8c w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"  podczas zajęć szkolnych utrwalali zdobyte umiejętności z zakresu bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. W tym celu wykorzystano robota edukacyjnego Photon, który jako przybysz z kosmosu nie znał zasad obowiązujących  podczas przechodzenia przez jezdnię. Wszystkie klasy wraz z nowym przybyszem, w ciekawy i wesoły sposób opanowały ćwiczone umiejętności utrwalając poznane znaki drogowe.Klasa 7c i 8c w ramach zajęć kulinarnych uczyła się korzystać z urządzenia Termorobot San Cook. Uczniowie tych klas wykonali koktajl owocowy z wbudowanego w urządzeniu przepisu. Wyszło pysznie :)

• "Bezpieczna droga do szkoły"

• " W dniu 12.09.2022 roku w ramach akacji "Bezpieczna droga do szkoły" odbyło się spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej. Uczniowie praktycznie pogłębiali swoje wiadomości na temat bezpiecznego zachowania w ruchu pieszych w drodze do szkoły."

• Laboratoria przyszłości.

• W ubiegłym tygodniu uczniowie klas: 1a, 2a, 3b, 5a, 8a w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" poznali robota edukacyjnego PHONTON, zaś klasa 8b rozpoczęła tydzień od pracy z robotem kuchennym. Uczniowie klas: 1a, 2a, 8a poznali podstawowe funkcje robota oraz uczyli się nim sterować. Uczniowie klasy 3 b podczas zabawy "Omijamy asteroidy" przy pomocy robota omijali przeszkody, a następnie wypełniali kolorami przygodę robota przedstawioną w formie gra ficznej. Uczniowie  klasy  5  a  podczas  zajęć  kreatywnych  omówili  szkolny  plan  dnia. Uczniowie klasy 8 b podczas dwóch godzin techniki wykonali przepyszny sernik na zimno.

Podczas zajęć zabawy było co niemiara, a roboty zyskały sympatię wszystkich uczniów :)