• Leśne Warsztaty

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach edukacyjnych w OEL w Kliniskach. Poszukiwaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny, nasłuchiwaliśmy ptaków które przylatują do kraju po zimie. Las przywitał nas pięknym aromatem , odgłosami budzących się ptaków, pięknym odcieniem budzącej się zieleni. Takie spacery po lesie są bezcenne dla naszych zmysłów. Wróciliśmy zrelaksowani z nowymi doświadczeniami.

• Wizyta w Novotelu

• Dnia 21 marca uczniowie klasy 7 i 8 byli z wizytą w hotelu Novotel. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z pracą recepcjonisty, uczyli się kodować karty dla gości hotelu, zwiedzili obiekt hotelowy a na sam koniec zostali zaproszeni przez gospodarzy na pyszne rogaliki oraz sok. Bardzo dziękujemy za wspaniałą gościnę i polecamy wszystkim i tym starszym i tym młodszym odwiedzić hotel Novotel aby zjeść pyszny obiad i deser oraz skorzystać z pobytu jaki oferuje Novotel.
          • Warsztaty kulinarne

• Klasy 2c i 3a bawiła się wspaniale i smacznie podczas marcowych warsztatów kulinarnych piekąc i tworząc same pyszności. Wszystko było tak smaczne, że nic nie zostało

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca w Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W klasach odbyły się pogadanki, których celem było podniesienie świadomości na temat tego święta. Uczniowie ubrali w ten dzień kolorowe skarpetki nie do pary oraz wykonywali plakaty tematyczne. Oprócz tego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Niemicy przesłali do naszych uczniów z Zespołem Downa listy, w których wyrazili swoją życzliwość, wsparcie i akceptacje. Klasy 3a i 4a zostały zaproszone przez Szkołę Podstawową Dzieńdoberek na warsztaty decoupage. Cześć prac naszych uczniów została przekazana na kiermasz. Środki zostaną przeznaczone ma Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

• Działania promujące czytanie

• W lutym i marcu uczniowie naszej szkoły poznawali na zajęciach kreatywnych  nowe książki o przyjaźni i miłości, i sami zrobili wspaniałe lapbooki z okazji Walentynek. Świat uczuć i emocji był omawiany również na spotkaniach czytelniczych.  Uczniowie poznawali książkę o Kolorowym Potworze i zrobili mnóstwo kolorowych prac na podstawie tego tekstu. Uczniowie  klasy 1 b włożyli zaś mnóstwo pracy i zrobili własne zeszyty z emocjami na podstawie książki o Kolorowym Potworze. Własne książki, kolorowe , z własnymi tekstami, i pełne żartów, zrobili uczniowie klasy 3a. Inspiracją była oczywiście inna książka , zatytułowana "Przeplatalińscy". Niektóre z prac będzie można  podziwiać już wkrótce na szkolnej wystawie związanej z obchodami Święta Książki i Dni Patrona szkoły. Gratulujemy i czekamy na kolejne dowody na to, że czytanie może być naprawdę świetną zabawą.

• Szkolny tydzień profilaktyki

• W dniach 13-17.03.23r. organizowaliśmy Szkolny tydzień profilaktyki. Odbyło się wiele ciekawych spotkań i wydarzeń. Wspólnie z panem Dominikiem-ratownikiem medycznym uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. Pan Marcin-przedstawiciel WSSE uświadomił nam szkodliwość palenia papierosów i korzystania z innych niebezpiecznych używek. Pani Agnieszka i pani Antonina-terapeutki MONAR pokazały nam jak niebezpieczne mogą być uzależnienia i podpowiedziały jak im nie ulegać. Pan Tomek-Specjalista ds. Nieletnich KP Szczecin-Niebuszewo rozmawiał z nami o zagrożeniach w cyberprzestrzeni i wskazywał nam jak się przed nimi chronić. Na szkolnych warsztatach przy pomocy maszyny losującej, tabletów i tablicy interaktywnej sprawdzaliśmy swoją wiedzę nt. bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Mistrzami Netykiety okazały się klasy VIb i VIIB. Spotkali się także z nami ludzie, którzy na co dzień bezinteresownie czynią dobro. Okazało się, że i my możemy to robić! Była z nami pani Elżbieta-przedstawicielka Jadłodzielni, była pani Kasia ze Stowarzyszenia Polites, był pan Marek z Fundacji Kamienica 1 i nasze koleżanki Zosia i Wiktoria-reprezentantki szkolnego koła PCK. Spotkania odbywały się w Sali nr 7 gdzie umieściliśmy nasze prace plastyczne wykonywane na konkurs Mój dzień bez telefonu. Fajnie, że mogliśmy sobie przypomnieć o istnieniu wielu ciekawszych zajęć niż ciągłe spoglądanie w telefon. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni.To był tydzień pełen wrażeń!