• Listy do Św. Mikołaja

• 21 grudnia odwiedzili naszą szkołę żołnierze z korpusu NATO. W zeszłym tygodniu dostarczyli oni listy, napisane przez naszych uczniów, do wioski Świętego Mikołaja - Rovaniemi po czym zjawili się u nas z pięknymi odpowiedziami od Świętego Mikołaja i słodkimi upominkami.

• Piernikowy zawrót głowy

• Jak co roku o te porze jedna z sal w naszej szkole zamieniona zostala w kraine piernika.Tym razem krolowaly piernikowe wianki , wianeczki i..goscinnie piernikopodobne gąsienice.Oprocz dekorowania konkursowych prac uczniowie mogli ulepic ludzika z masy solnej, wykonac z czekoladowych platkow swiateczna szyszke oraz zrelaksowac sie ukladajac piernikowe puzzle i domino. Bylo milo, kolorowo o smacznie

• Grudniowe Inspiracje Świąteczne

• W dniu 11.12.2023 r. na świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dla uczniów i ich rodziców pt."Grudniowe inspiracje świąteczne". Na warsztatach przybliżyliśmy wybrane tradycje świąt Bożego Narodzenia, ozdabialiśmy  drewniane bombki metodą decoupage, które następnie udekorowały choinkę świetlicową. Spotkanie miało wpływ na rozwijanie wrażliwości i wyobraźni w zakresie estetyki i twórczości plastycznej. Warsztaty wyzwoliły w uczestnikach  wiele pozytywnych emocji poprzez wspólnie wykonywaną pracę.

• Dzień Górnika

• W dniu 06.12.2023 r. w ramach Doradztwa Zawodowego odbyło się spotkanie z górnikiem podczas, którego dzieciom zostały przybliżone tajniki zawodu górnika oraz tradycje związane z obchodami "Barbórki". Porozmawialiśmy o korzyściach, które niesie ta gałąź przemysłu. Poznaliśmy ciekawostki o skarbach, które kryją nasze tereny oraz o tym, że gornik nie zawsze pracuje pod ziemią. Spotkanie zwieńczone zostało drobnymi upominkami dla dzieci w postaci słodkości, emblematu oraz kolorowanek.

• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ BOWLINGU 2023

• W dniu 05.12.2023 zawodnicy uczęszczający na zajęcia bowling wzięli udział w MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU. Zawody odbyły się na kręgielni MK Bowling w CH Galaxy. Wesoła, świąteczna atmosfera sprzyjała sportowej rywalizacji oraz osiąganiu wysokich wyników w grach. Zawodnicy pobijali swoje rekordy życiowe w grze pojedynczej. Dziękujemy Mikołaju za piękne medalen :)