• Warsztaty Doradztwa Zawodowego cd.

• W dniu 14.03.2024 r.mieliśmy przyjemność gościć P. Dorotę Kościow- artystę, rzeźbiarkę, właścicielkę pracowni ceramiki. Podczas tego spotkania zawodoznawczego uczniowie obejrzeli krótki filmik edukacyjny przybliżający informacje z zakresu tematyki garncarstwa, uważnie słuchali i odpowiadali na zadawane im pytania oraz sami pytali o ciekawostki dotyczące gliny, ceramiki. W drugiej części spotkania dzieci obejrzały wytwory wykonane przez P. Dorotę, otrzymały glinę, z której stworzyły dekoracyjne ozdoby. Dziękujemy P.Dorocie za odwiedziny w naszej szkole oraz ufundowanie gliny dla całej społeczności uczniowskiej. Wykonane ozdoby zostały oznaczone i po wypaleniu w specjalistycznym piecu przez naszą ceramiczkę niebawem trafią z powrotem do uczniów jako upominek i pamiątka dzisiejszego spotkania.