• Mistrzostwa województwa na ergometrze wioślarskim

• 31 maja nasza dzielna ekipa uczestniczyła w 1 Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego na ergometrze wioślarskim, które odbywały się w Policach. Organizatorem zawodów był SOSW w Policach. Rywalizacja odbywała się na dystansach 300 i 500m dla dziewcząt i 500 i 1000m dla chłopców. Po bardzo pasjonującej i wyczerpującej walce zdobyliśmy dwa brązowe medale: Amelia Antecka na 500m i Kinga Podgórska na 1000m. Blisko podium był również Oliwier Chrzanowski zajmując dwa 4 miejsca. Impreza bardzo fajna i na pewno za rok znowu zawitamy do Polic na ergowiosła. Gratulujemy
          • Lekcja Muzealna

• W ostatni 30 dzień maja uczniowie klas: 5a, 7c, 8a i 8c wybrały się do Muzeum Narodowego i uczestniczyły w kolejnej lekcji muzealnej, tym razem o Meksyku. Pani Dorota Baumgarten-Szczyrska w bardzo zajmujący sposób opowiadała o ciekawostkach Meksyku. Poza prezentacją uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawę tradycyjnych wytworów artystycznych."
          • Regionalny Miting Lekkoatletyczny

• 30 maja mieliśmy przyjemność zorganizować i przeprowadzić wraz z Uks Iskierka IX Regionalny Miting Lekkoatletyczny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. W tym roku ponad 140 zawodników i zawodniczek ze szkół i ośrodków kształcenia specjalnego rywalizowało ze sobą w konkurencjach biegowych: 60m, 100m, 400m, 4x100m a także w konkurencjach technicznych: rzut piłeczką palantową, skok w dal. Starty były bardzo emocjonujące a radość z udziału bezcenna. Każdy zawodnik otrzymał medale a szkoły puchary i nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy za przybycie znakomitych gości gorący doping: Agata Grenda - przedstawicielowi Urzędu Miasta Szczecina, Iwona Waliszewska - Dyrektor PSPS Nr 67 w Szczecinie, Bożena Raciborska - wicedyrektor PSPS Nr 67 w Szczecinie. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego za obsługę medyczną zawodów. Zawody były dofinansowane z dotacji Urzędu Miasta Szczecin oraz z Mikrodotacje 2023. Bardzo dziękujemy organizatorom, zawodnikom, rodzicom i kibicom, zaproszonym gościom i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez nas dla dzieci.
          • Wycieczka do Centrum Symulacji Medycznej PUM

• W ramach działań profilaktyczno- wychowawczych 26 maja uczniowie naszej szkoły odwiedzili Centrum Symulacji Medycznej PUM w Szczecinie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co tam zobaczyliśmy. Jest to bardzo

nowoczesna placówka szkoleniowa dla przyszłych medyków. Zobaczyliśmy wyposażenie karetki pogotowia, badaliśmy puls i oddech na manekinach, które wyglądały i zachowywały się jak żywe. Odwiedziliśmy salę

operacyjną, intensywnej terapii oraz salę porodową. Odbyliśmy trening udzielania pierwszej pomocy na manekinach. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

• Wojewódzki turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie

• 16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla Szkół i Ośrodków Specjalnych w Policach. Uczestnicy musieli się zmierzyć w różnych konkurencjach a mianowicie : test wiedzy z przepisów o ruchu drogowym, test z pierwszej pomocy oraz jazda rowerem z przestrzeganiem przepisów drogowych. Wszystkie konkurencje odbywały się pod czujnym okiem Panów Policjantów. Walka o zwycięstwo była zacięta, ale się opłaciło. Nasi uczniowie zajęli 1 i 4 miejsce. Ogromne gratulacje i do zobaczenia za rok na kolejnym konkursie z zakresu ruchu drogowego.

• Obóz Sportowy

• W dniach 22-26 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obozie sportowym w Sypniewie organizowanym przez Uks Iskierka. 15 osobowa ekipa trenowała, bawiła się i poznawała świat sportu i turystyki. Pogoda dopisała, forma i uśmiechy również. Dzieciom i kadrze się podobało tak więc musimy to powtórzyć w kolejnym roku