• Dzień Edukacji Narodowej

• 17 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia oraz występ  z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Zanim nowi uczniowie i uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej , pokazali  to, czego się już w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności: ich zadaniem było zaśpiewanie piosenek , taniec oraz odpowiedź  na szereg ważnych pytań. Następnie przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Największym przeżyciem był akt pasowania kolorowym ołówkiem przez Panią Dyrektor. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i mały upominek. Po pasowaniu  klasa 3b w tanecznym stylu pogratulowała awansu nowym uczniom, natomiast przedstawiciele starszych klas wykonali dla wszystkich nauczycieli piękne przedstawienie, które na długo pozostanie w naszych sercach.