• Bezpieczne Wakacje

• Dnia 14 czerwca 2019 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Miejską. Temat dotyczył bezpieczeństwa w czasie wakacji.

• Występy uczniów ze Szkoły Muzycznej

• Dnia 13 czerwca 2019 roku gościliśmy uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Szczecinie. Licealiści przedstawili naszym uczniom trzy bajki, opowiedziane w formie teatrzyku Kamishibei. Wizytę uświetniła muzyka w wykonaniu naszych gości: utwory na klarnet i dwoje skrzypiec. Nasi uczniowie mieli też niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się z bliska budowie instrumentów. Dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie i zapraszamy ponownie

• Czytamy książki

• Dnia 11 czerwca 2019 r. uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", której patronami są: Biblioteka Narodowa, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz polska sekcja IBBY. Było czytane: o podróżach, transporcie, o przygodach naszych ulubionych bohaterów książkowych

• Wycieczka do Warszawy

• W dniach 22-24 maja odbył się długo przez nas oczekiwany wyjazd edukacyjny do Warszawy. W czasie pobytu w stolicy poznaliśmy m.in. miejsca i obiekty związane z historią miasta i naszej Ojczyzny, eksperymentowaliśmy i podziwialiśmy rozgwieżdżone niebo w Centrum Nauki Kopernik, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin poznaliśmy kulturę i zwyczaje Żydów, a w Muzeum Fryderyka Chopina dowiedzieliśmy się, jakim chłopcem był Frycek Chopin i z pomocą przemiłej dyrygentki stworzyliśmy własną orkiestrę. Mieliśmy też okazję podziwiać panoramę miasta z najwyższego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Nie zabrakło też elementów edukacji przyrodniczej: w Muzeum Ewolucji i Paleontologii widzieliśmy gigantyczny szkielet dinozaura i zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści o jego życiu i zwyczajach, a w czasie warsztatów w warszawskim ZOO dowiedzieliśmy się jak opiekować się zwierzętami domowymi. Oczywiście zobaczyliśmy imponujący Stadion Narodowy i odbyliśmy podróż metrem. A przede wszystkim wszędzie spotykaliśmy otwartych, serdecznych i życzliwych nam ludzi! Niestety, 3 dni to za mało by zwiedzić to ogromne miasto, ale wystarczająco dużo by wrócić pełnym niezapomnianych wrażeń do rodzinnego domu!Mimo początkowych przeszkód i trudności nasz wyjazd doszedł do skutku dzięki wrażliwości i życzliwości Zarządu Fundacji PZU i przyznanej przez nich dotacji. Dziękujemy!!!

• WIOSENNE MANDALE

• Dnia 28 mają 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez świetlicę szkolną pt. " WIOSENNE MANDALE ". Jury konkursu wyłoniło najpiękniejsze prace i nagrodziło wszystkich uczestników konkursu dyplomami oraz nagrodami.