• Pomoc Ukrainie

• W dniach 7-15 marca, na terenie naszej szkoły organizowany był kiermasz ciast, którego celem było zebranie funduszy na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Piekli wszyscy: uczniowie z rodzicami, nauczyciele oraz dyrekcja. Każdego dnia można było za symboliczną kwotę kupić pyszne wypieki, solidaryzując się jednocześnie z Ukrainą. Kiermasz otwarty był dla społeczności lokalnej. Nie ukrywamy, że cieszył się dużą popularnością, a nasze wypieki znikały, niczym świeże bułeczki:) Udało nam się zebrać pokaźną sumę, za co wszystkim bardzo dziękujemy.Cały dochód ze sprzedaży został przekazany bezpośrednio potrzebującym osobom, które uciekły z Ukrainy.Większa część zbiórki została przekazana do Bursy Zespołu Szkół Salezjańskich, gdzie obecnie przebywają  matki w ciąży i matki z małymi dziećmi.Nawiązaliśmy także współpracę z tymczasowym punktem noclegowym przy ulicy Sowińskiego, gdzie dostarczyliśmy zakupione według potrzeb produkty spożywcze i higieniczno- sanitarne.Jeszcze raz wszystkim dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Jesteśmy wdzięczni i uradowani, że tak wiele osób nie jest obojętna na cierpienie i dramat innych.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 21 marca w Naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu społeczność szkolna ubrała kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem tego święta.  W klasach odbywały się pogadanki, których celem było podniesienie świadomości na temat Zespołu Downa. Uczniowie wykonywali również kolorowe skarpetki z papieru, które później zawisły na szkolnym korytarzu.

• Regionalny Turniej Badmintona

• Zawodnicy naszej szkoły w dniu 17 marca 2022 r. wzięli udział w Regionalnym Turnieju Badmintona OS. Zawody były kwalifikacjami do zawodów ogólnopolskich. Mecze były bardzo wyrównane, dużo emocji- łzy i radość. Zdobyliśmy 8 medali w róznych kategoriach wiekowych. Każdy odniósł swój sukces walcząc do końca.Gratulujemy.

• Zapraszamy na Bazarek

• Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, na parkingu przy ulicy Bronowickiej 41 w Szczecinie, organizuje cykliczne wydarzenie pod nazwą „Sobotni Bazarek na Bronowickiej”.

Na bazarku swoje stoiska prezentują lokalni producenci serów kozich i krowich, dżemów oraz przetworów z warzyw i owoców. Nie brakuje wędlin, tradycyjnego paprykarza, miodów oraz domowych przysmaków i słodkich wypieków przygotowywanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

• FIKAMY W KSIĘGARNI

• Wizyta w księgarni "Fika" była wspaniałym spotkaniem: wysłuchanie opowieści czytanych przez Panią Małgosię, kolorowanie słonia Elmera, oraz samodzielne kupowanie książki! Gorąco polecamy tę wyjątkową księgarnię!

• CZYTAM I WIEM CORAZ WIĘCEJ!

• Uczniowie klasy I b udowodnili, że mają już wystarczająco dużo wiedzy i umiejętności, aby zasłużyć na CERTYFIKAT PRAWDZIWEGO CZYTELNIKA.

Zapraszamy do oglądania relacji zdjęciowej z biblioteki szkolnej - miejsca przygody z książką :)