• Mikołajkowy Festyn Biegowy

• 17 grudnia odbyła się w szkole impreza kończąca nasz sportowy rok,czyli VI Mikołajkowy Festyn Biegowy organizowany razem z UKS Iskierka. Na starcie stanęło 130 zawodników i zawodniczek. Na przybyłych gości czekała moc atrakcji. Najpierw rozgrzewka z prawdziwym Mikołajem, potem gry i zabawy integracyjna, następnie część główna - czyli bieg z Mikołajem, który na mecie rozdawał dzieciom medale, czapki i paczki swiąteczne. Rownież po zawodach czekał na wszystkich drobny poczęstunek. Dziękujemy wszystkim naszym gościom za przybycie, Mikołajowi za poświęcony nam czas i zabawę a Urzędowi Miasta Szczecin za pomoc i dofinansowanie naszej imprezy. Pozdrawiamy i życzymy Wszystkim Wesołych Świąt i wszystkiego sportowego w nowym roku

• Konkurs cukierniczy „Piernikowy zawrót głowy”,

• 16 grudnia 2021r. odbył się w naszej szkole konkurs cukierniczy „Piernikowy zawrót głowy”, którego organizatorami byli nauczyciele z Zespółu Doradztwa Zawodowego.

Wszystko zaczęło się już na początku grudnia, kiedy odbyło się spotkanie online z panią cukiernik, która opowiedziała nam o swoim zawodzie. Krok po kroku wyjaśniła i pokazała, jak należy wykonać piernikową chatkę. Swoją pracą i zarazem pasją zaciekawiła i zainspirowała uczniów do pracy.

Od tego dnia przez dwa tygodnie w naszej szkole unosił się słodki zapach pieczonych przez uczniów pierników. Klasy z zapałem piekły pierniczki, dekorowały je, piekły części domku, sklejały go, by na konkursie cukierniczym wspólnie ozdobić swoją chatkę. Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością, umiejętnością współpracy i organizacji. Wszystkie domki wyglądały bajecznie. Była to niezwykła lekcja cukiernictwa ale również wspaniała zabawa, gdyż oprócz głównego konkursu na najpiękniejszą chatkę z piernika, można było także wziąć udział w potyczkach cukierniczych tj. świąteczne dekorowanie ciasta piernikowego, ubijanie białka, układanie piernikowych puzzli, wykonanie szaszłyków z chrupków. Wszystkie klasy, które wzięły udział w konkursie cukierniczym otrzymały dyplom i świąteczną choinkę, natomiast na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody tj. wyjście do piekarzy, Vouchery do kina lub na wyjście do McDonalds. Zwycięzcom GRATULUJEMY!

• Wycieczka do podziemi...

• W czwartek 9 grudnia klasa 8b wybrała się na zwiedzanie Podziemnych Trasy Szczecina. Uczniowie poznali historię miasta z perspektywy wydarzeń historycznych okresu II Wojny Światowej w nawiązaniu do legendy Podziemnego Szczecina.

• Akademia Małego Astronoma

• Grudzień rozpoczęliśmy od zajęć w Akademii Małego Astronoma. Na zajęciach praktycznych poznaliśmy planety układu słonecznego, tworzyliśmy kratery, oglądaliśmy prawdziwe meteoryty i poznaliśmy ich historię. Były obserwacje przez teleskop, zdjęcia w stroju kosmonauty, kosmiczne zagadki, gry i zabawy oraz wiele innych kosmicznych atrakcji. Rozstrzygnęliśmy również szkolny konkurs plastyczny "Mój kosmiczny świat", gdzie zdaniem szacownego jury wszyscy wykonali przepiękne prace za co zostali nagrodzeni dyplomami i słodkimi nagrodami.