• Lider Olimpiad Specjalnych

• „Lider Olimpiad Specjalnych” – Zawodnicy Szkolnego Klubu Olimpiad Specjalnych „Promyk” zostali zaproszeni i wzięli udział w treningu Tenisa ziemnego, który odbył się dnia 26.10.2021 roku na zaprzyjaźnionych kortach tenisowych Marzenie . Podczas imprezy zawodnicy mieli okazję poznać zasady gry oraz spróbować swoich sił w grze w tenisa ziemnego. Wspaniała sportowa atmosfera oraz towarzystwo najlepszych zawodników w regionie sprawiły uczestnikom wiele satysfakcji oraz zadowolenia z własnych możliwości sportowych.

• Pasowanie uczniów i Dzień Nauczyciela

• Dnia 14 października odbyła się ważna uroczystość w naszej szkole. Pasowanie pierwszoklasistów i nowych uczniów. Dzieci, prezentując program artystyczny, dzielnie dołączyły do grona uczniów naszej szkoły. Również tego dnia nasi najstarsi Podopieczni przygotowali upominki i piękny wzruszający występ z okazji Dnia Nauczyciela, za co Wam serdecznie dziękujemy.

• Święto Jabłka

• „Święto Jabłka” – prezentacje, zabawy i warsztaty  odbywały się w miesiącu wrześniu, na których uczniowie poznawali  jabłko, jego wartości zdrowotne oraz odniesienia w kulturze i historii.  Dla preorientacji zawodowej istotny był  krótki film o pracy w sadzie i przetwórstwie jabłek. W formie zabaw uczniowie poznawali prawo Newtona. Zapoznawanie się z portretami królów Polski to było zobrazowaniem   znaczenia jabłka w kulturze i historii – m.in. symboliki insygniów królewskich,  przypomnienia no także o biblijnym jabłku. Dzieci poznały czym jest „jabłko Adama” w anatomii człowieka. W zabawach poszukiwano również jabłka istotnego w tematyce  znanych baśni. Dzieci poznawały także przysłowia związane z jabłkiem. Praktyczne zajęcia odbywały się podczas warsztatów kulinarnych, gdzie uczniowie poznawali  wartościami odżywczymi jabłka i jego przetworów. Do zajęć byli przygotowani wzorowo – przynieśli dorodne, piękne jabłka, soki i dżemy, które następnie próbowali i przerabiali. Na warsztatach kulinarnych uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowywali proste a pożywne dania -  np. jabłko pieczone, mus jabłkowy, placuszki z jabłkami, ryż z jabłkami, sałatkę owocową i inne.

• Jesienne Warsztaty Ogrodnicze

• „Jesienne Warsztaty Ogrodnicze” – odbywały się w oddzielnych  terminach dla  różnych klas przez cały październik w naszym szkolnym ogrodzie. Uczniowie uczyli się porządkować swoje grządki na jesień, przygotowywali miejsce oraz sadzili cebule wiosennych kwiatów według instrukcji. Warsztaty miały także  charakter teoretyczny. Uczniowie poznawali rośliny w różnych fazach rozwoju – od pączka, kwiatu do zawiązanych nasion, które zbierali skrzętnie do wysiewu wiosennego, podpisywali oddzielne torebki z nazwą kwiatów czy warzyw. Ćwiczenia sensoryczne związane z zapachem, dotykaniem różnych roślin, kwiatów liści oraz form nasion spowodowały spore zainteresowanie u dzieci. Każde z nich miało możliwość bezpośredniej obserwacji i doświadczenia. Spore zdziwienie wzbudziły nasiona pietruszki i marchewki zebrane w okazałe baldachy. Pogoda dopisała, a przyniesione kwiaty zwabiły nawet trzmiela ku uciesze dzieci J Na języku niemieckim uczniowie uczyli się nowych słów związanych z opisem  jabłka.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 4 października 2021r wybraliśmy się do Lasu Arkońskiego żeby uczcić Święto Pieczonego Ziemniaka. Wśród przyrody uczniowie brali udział w zabawach integracyjnych, sprawnościowych oraz konkurencjach sportowych z wykorzystaniem ziemniaków. Nie zabrakło również degustacji upieczonych ziemniaków. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.